KONST / Litografier / Färglitografi 15664432
nr 1566 4432
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 88/90, daterad 1962, "Automnalis". Färglitografi, bildmått: 38x49 Rym: 54x65 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
måndag 25 september 2023
kl 19:06:04
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson